مزاحم 3 کیلوگرمی از بدن بیمار سقزی خارج شد

طی یک جراحی حرفه ای در بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان سقز غده 3280 گرمی بدون آسیب از بدن بیمار خارج شد.

 

به گزارش پایگاه خبری ئاگاپرس – روابط عمومی بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان سقز اعلام کرده است که تیم جراحی این بیمارستان در یک عمل جراحی دقیق به صورت باز برای اولین بار در این شهرستان توانسته یک غده شکمی با وزنی بالغ بر 3280 گرم را از بدن یک بیمار خانم بدون آسیب و کاملا سالم خارج کنند.

 

این گزارش افزوده است بیمار که از حدود یک ماه قبل با احساس درد در ناحیه شکم و ورم غیرطبیعی و اتساع شکمی به درمانگاه این مرکز مراجعه کرده است. بررسی های اولیه نشان دهنده وجود یک غده بسیار بزرگ با احتمال منشا تخمدانی بوده است که از لگن تا حدود قفسه سینه بیمار گسترش یافته بود. خوشبختانه تشخیص به موقع و اقدام سریع تیم جراحی این بیمارستان منجر به جلوگیری از سرایت این غده به دیگر اجزا و خروج سالم آن از بدن بیمار شد.

در گزارش این روابط عمومی آمده است که بررسی های اولیه نشان دهنده سلامت دیگر اجزاء بدن بیمار و احتمال ریشه کن شدن بیماری به صورت کامل و عدم نیاز به ادامه روند درمان می باشد اما با این اوصاف نمونه ها برای آزمایشات پاتولوژی ارسال شده است.

موفقیت این جراحی می تواند نوید دهنده توسعه بخش درمان شهرستان سقز و جلب اطمینان شهروندان به تیم های جراحی موجود و جلوگیری از مراجعه به دیگر شهرها با روند طاقت فرسای مراحل درمان یاشد.

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما بر روی سایت نمایش داده نمیشود