«کاش رودرروی هم دروغ نگوییم»

شفاف سازی پشت پرده های استیضاح شهردار سقز، اختلافات شورا و شهرداری، تنش و مجادله اعضای شورا، مجادله شورا با خبرنگاران و… از جمله مباحثی بود که به بهانه نشست خبری در جلسه رسمی شورای شهر سقز مشاهده و مطرح شد.

 

طبق رسم دوره پنجم شورای اسلامی شهر سقز هرساله بعد از انتخابات هیات رییسه، این شورا نشستی رسانه ای برگزار می کند که طبق روند هرساله بیشتر به نشست توجیهی یا هم اندیشی شباهت دارد تا به یک نشست مطبوعاتی.

رضا اسعدی رییس جدید شورای شهر سقز با دعوت از خبرنگاران سعی در شفاف سازی ایام پرتنش شورا داشت. در این نشست برای بار اول در دوره پنجم کلیه اعضای شورا حضور داشتند که این خود می توانست نوید بخش آغاز تحولات در مجموعه شورا و شهرداری باشد اما آنچه که در ادامه نشست روی داد، وانمود عمق اختلاف نظرات اعضا بود.

اسعدی در این نشست مدعی شد که در دوره ریاست او «شورای شهرداری» به «شورای شهر» یعنی همان ماهیت اصلی خود بازگردانده شود و حتی برای پیگیری خواسته های شهروندان حاضر است کلیه مسئولین شهرستان را به سحن شورا احضار کند و مورد بازخواست قرار دهد. وی افزود در ایام پیش رو شورا باید شعار را به شعور تبدیل سازد و ابراز امیدواری کرد در این روزها که دو دستگی و چند دستگی در شورای اسلامی شهر سقز دیده نمی شود جان تازه ای بر جسم بی روح شورا، شهرداری و امورات شهرستان دمیده شود. اما بازخورد دیگر اعضای شورا در ادامه جلسه و در پاسخ سوالات خبرنگاران روایت از داستان دیگری میکرد.

گوشه کنایه های اعضای شورا به یکدیگر و تکذیب ادعاها و پاسخ سوالات و دیگر تنش ها تا جایی پیش رفت که در آخر خط امیر زارع زاده آرزو کرد: «کاش اعضای شورای اسلامی شهر رودرروی هم دروغ نگوییم»  . زارع زاده افزود: حال که شهردار ماندگار شده و شورا هم بر حمایت از شهردار مصمم است نباید از یاد برد که هنوز کارگران شهرداری بیش از 4ماه حقوق معوقه طلبکار هستند و همچنین شهردار سقز به وعده ها و برنامه های خود عمل نکرده و بازهم تاکید کرد که در این دوره معمولا موجودی حساب شهرداری سقز زیر 100 میلیون تومان بوده که این مورد به نوبه خود جای تعجب و تاسف دارد.

عطاالله محمدی یکی دیگر از اعضای شورا در ادامه این نشست با گلایه از اختلافات اعضا سوگند خورد که کماکان دودستگی و طیفبندی ها در شورا موجود و ملموس است. محمدی با گریزی از موضوع تاکید کرد فعالیت های ستادی و انتخاباتی در حال حاضر بسیار در شهرداری گسترش یافته و حتی برخی معاونین با حضور در جلسات شبانه و فعالیت در شهرداری از همین الان درگیر تبلیغات نمایندگان احتمالی انتخاب شده اند. وی در ادامه گفت: از تمام مردم شهر سقز تقاضای بخشش می کنم چرا که در این دو سال و نیم شورا و شهرداری سقز هیچ دستاوردی در پی نداشته است.

این تنش ها فقط محدود به اعضای شورا نبود و در ادامه نشست دامن گیر خبرنگاران حاضر در جلسه نیز شد. تا جایی که حدودنیمی از زمان این نشست به مباحث دو نفره و بسیار تنشزا هدر رفت.

در گزارش حاضر تعمدا هیچ گزارش کار و آمار و ارقامی از خدمات احتمالی شورا و شهرداری سقز ذکر نشده است چرا که در این نشست خبری به دلایل ذکر شده به هیچیک از سوالات خبرنگاران پاسخ جامع و کافی داده نشد.

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما بر روی سایت نمایش داده نمیشود