مسکن ملی سقز، آش نخورده و دهن سوخته

فشار متولیان مسکن ملی برای دریافت وجه خارج از نوبت از متقاضیان موجب نگرانی شده است.

در روزهای اخیر پیامکی با مضمون الزام مبلغ ۵۰۰ میلیون ریالی به دست متقاضیان مسکن ملی رسیده است که عدم پرداخت این مبلغ تا پایان دی ماه را به منزله انصراف اجباری متقاضیان تعیین کرده است.

این درحالی است که متقاضیان در بدو ثبت‌نام ۴۰۰ میلیون ریال به خساب های این طرح واریز کرده‌اند که از آن تاریخ قریب به ۲ سال می‌گذرد و پروژه هیچگونه پیشرفت فیزیکی نداشته است.

همچنین مدیرکل مسکن و شهرسازی کردستان در آیین کلنگ زنی طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان سقز تاکید کرد واریز وجه در مراحل بعدی مشروط به پیشرفت فیزیکی طرح ( در مراحل فنداسیون، سفت‌کاری و‌…) می‌باشد.

رحمان‌پور رییس مسکن و شهرسازی شهرستان سقز به ئاگاپرس گفت: این اجبار در واریز مورد گلایه متقاضیان و همچنین همکاران ما بوده و مراتب نگرانی و اعتراض به مقامات مافوق اعلام شده و کماکان پیگیر موضوع هستیم.

رحمان‌پور افزود: پیمانکار طرح پیگیر پروژه بوده و همکاری مناسبی در روند اجرایی آن دارد و این روند بدون تزریق بودجه امکان پذیر نیست اما باید توجه داشت که متقاضیان این طرح هم اقشار کم‌درآمد هستند که تامین همچین مبلغی در این بازه زمانی و در شرایطی که پیشرفت پروژه برای آنان ملموس نیست شاید امکان پذیر نباشد.

رحمان پور تاکید کرد: به کررات از هر راه ممکن پیگیر رفع این گلایه مردم بوده و هستیم اما فعلا پیگیری ها تا این لحظه به هیچ نتیجه‌ای (لغو اجبار واریز یا کاهش مبلغ واریزی) نرسیده‌است.

ئاگاپرس کماکان پیگیر موضوع بوده و تا حصول نتیجه همراه مخاطبین گرامی خواهد بود.

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما بر روی سایت نمایش داده نمیشود