مال باخته‌ای برای هیچ

نونهال سقزی در یک بازی اینترنتی بالغ بر 20 میلون ریال از حساب بانکی پدرش خرید اینترنتی کرد.

فرماندهی انتظامی شهرستان سقز در خصوص نبود نظارت والدین در استفاده فرزندان از فضای مجازی هشدار داد.

سرهنگ برزو تجاری اظهار کرد: متاسفانه اعتماد بیش از حد برخی والدین به فرزندان خود و نداشتن نظارت بر استفاده فرزندانشان از فضای مجازی تبعات زیان باری را برای فرزندان و خانواده ها بوجود می آورد به گونه ای که با تشکیل پروده قضایی از پلیس طلب استمداد جهت ورود به موضوع را می نمایند.

این مقام انتظامی تشریح کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا شهرستان سقز و با ارائه شکوائیه ای اعلام نمود که فردی ناشناس از حساب بانکی وی مبالغ متعددی بصورت خرید اینترنتی برداشت غیر مجاز کرده است. بنابراین موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.

وی بیان داشت: کارشناسان این پلیس با بررسی های فنی صورت گرفته متوجه شدند که خرید های اینترنتی صورت گرفته از حساب شاکی برای خرید امتیازات یکی از بازی های اینترنتی آنلاین پر طرفدار صورت گرفته است لذا در ادامه تحقیقات از طریق تلفن همراه همسر شاکی ظن پلیس به پسر 10 ساله شاکی متوجه گردید.

وی در ادامه افزود : با حضور این نونهال 10 ساله در پلیس فتا به همراه والدین، او بیان داشت که ساعتهای زیادی را به بازی های رایانه ای مشغول است و جهت کسب امتیازات بیشتر در یکی از بازی های اینترنتی آنلاین، با بدست آوردن رمز دوم کارت بانکی پدرش بصورت مخفیانه اقدام به خرید اینترنتی به مبلغ 23 میلیون ریال نموده است.

فرماندهی انتظامی شهرستان سقر در پایان ،خاطرنشان کرد:  به شهروندان عزیز توصیه می شود جهت کنترل کودکان و نوجوانان در فضای مجازی ضمن افزایش سواد رسانه ای خود، با مشخص نمودن زمان مناسب برای بکارگیری فرزندان در استفاده از اینترنت و بازی های رایانه ای آنان را همراهی نموده تا فعالیت فرزندان در فضای مجازی با نظارت و کنترل آنان صورت بگیرد و همواره با بیان واقعیت ها خطرات و نکات منفی موجود در فضای مجازی را به آنان یادآوری نمایند و با همفکری فرزندانشان استفاده از تجهیزات ارتباطی هوشمند مانند موبایل، تبلت و… را به زمانهای مشخص محدود نمایند. وی در پایان تأکید کرد جهت جلوگیری از برداشت های غیر مجاز افراد اطلاعات حسابهای بانکی بخصوص رمز اوّل و دوم کارت بانکی را به هیچ عنوان در اختیار افراد دیگر قرار ندهند..

 پلیس فتا – شهرستان سقز

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما بر روی سایت نمایش داده نمیشود