عزم جدی شهرداري سقز جهت رفع مشکلات تعاونی های پشت شهرک دانشگاه

شهردار سقز در جلسه با تعاوني هاي اراضي پشت دانشگاه:
🔹عزم جدی شهرداري سقز جهت رفع مشکلات تعاونی های پشت شهرک دانشگاه/ همكاري تعاوني ها با شهرداري گره گشاي رفع موانع صدور مجوز ساخت/ پرهيز از خريد و فروش شايعه محور جهت جلوگيري از افزايش حباب قيمتي كاذب اراضي و سواستفاده دلالان

ظهر جمعه سوم دی ماه، نشست هم اندیشی شهردار سقز با هیئت مدیره و هیئت امنای تعاونی های پشت شهرک دانشگاه جهت چاره اندیشی و رفع مشکلات فرا روی این تعاونی ها برگزار شد.

شهردار سقز در این جلسه گفت: در دوماه گذشته پیگیری ها، رایزنی ها و برنامه ریزی هاي مختلفي جهت رفع مشکلات کلان فرا روی این نهاد و اجرای طرح های زیرساختی و توسعه زاي شهري از جمله: بلوارهای ۴۵ متری شهرک دانشگاه و بهارستان، رودخانه سقز، بازنگری طرح جامع، پروژه های سرمایه گذاری، ساماندهي ورودی های سطح شهر و… در دستور کار مدیریت شهری بوده است.

دکتر گویلی رفع مشکلات تعاونی های پشت شهرک و آزاد سازي ساخت و ساز در اين اراضي را از اولویت های کاری شهرداري برشمرد و اظهار امیدواری نمود كه با حمایت های شورای اسلامی شهر وهمكاري های مسئولان شهرستانی و استانی و همچنين تعاوني ها ، بتوانيم دغدغه های شهروندان عزیز را در این زمینه بر طرف نمود.
لذا در این خصوص از پیشنهادات راهگشا و سازنده استقبال نموده و با همراهی و حمایت های شورای اسلامی شهر تمامی توان و تلاش خود را برای آزادسازی اراضي اين تعاونی ها بکار خواهیم گرفت.

شهردار سقز با تشريح آخرين وضعيت اين اراضي گفت: با توجه به عدم وجود حمايت هاي بودجه اي دولت از شهرداري ها در توسعه زيرساخت هاي شهري و بدهي هاي انباشته و هنگفت سنواتي شهرداري سقز و همچنين هزينه بالاي احداث كمربندي ٤٥ متري و پل مربوطه؛ كل عايدي مالي شهرداري از صدور جواز كليه قطعات اين تعاوني ها و همچنين سهم شهرداري از توافقات گذشته نصف هزينه احداث كمربندي و پل را نيز تامين نخواهد كرد و براي اين مهم كه موجب آزاد شدن سرمايه هاي قفل شده شهروندان خواهد ش، نيازمند همكاري و همراهي همه صاحبان اين اراضي خواهيم بود.

اعضای هیئت مدیره و هیئت امنای
تعاونی های پشت شهرک دانشگاه ضمن تبریک به دکتر گویلی به عنوان شهردار سقز و استقبال از رویکرد تعاملی، حسن نیت و پشتکاری وی برای رفع مشکلات کلان فراروی شهر، اذعان داشتند: این نگرش ها نوید بخش آینده ای روشن برای شهر خواهد بود.
همچنین اعضای حاضر در این جلسه ضمن اعلام همکاری به ارایه نظرات و پیشنهادات خود جهت تسریع و تسهیل جهت رفع مشکلات تعاونی ها اعلام نمودند.
شایان ذکر است، در این نشست مقرر شد طی جلسات آتی و با همکاری های لازم و ارایه راهکارهای قابل اجرا در کمترین بازه زمانی بتوان شاهد رفع مشکلات تعاونی های پشت شهرک دانشگاه که دغدغه جمع زیادی از شهروندان است، بود.

همچنين شهردار سقز در پايان جلسه تاكيد نمود: شهروندان اخبار مربوط به پيشرفت هاي شهرداري در رفع موانع مربوط به اين اراضي و ساير مسائل مهم شهري از جمله بازنگري طرح تفصيلي را از خبرگزاري ها و رسانه های رسمي دنبال نمایند و با پرهيز از هرگونه خريد و فروشي بر اساس شايعات اجازه سواستفاده دلالان و افزايش حباب كاذب قيمتي اين اراضي را ندهند.

در پايان این جلسه از مسیر بلوار ۴۵ متری و وضعیت تعاونی های پشت شهرک دانشگاه بازدید به عمل آمد.

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما بر روی سایت نمایش داده نمیشود