صورتجلسه قلم‌خورد شورا

لبیک نمایشی در کارناوال پاسخگویی و شفافسازی

صورتجلسه قلم‌خورد شورا

  1. لبیک نمایشی در کارناوال پاسخگویی و شفافسازی

 

نمایندگان پارلمان شهری سقز خود را آماده شفاف‌سازی و پاسخگویی به مردم معرفی کردند.

سالیانی است برخی از شوراهای اسلامی شهر در عوض اینکه نهادی همسو و همکار با مدیریت شهری و شهرداری و خاصتا شهروندان باشند متاسفانه گاها و بر اساس عملکرد، سدی بر مسیر پیشبرد برنامه‌ها بوده‌اند.

از تخلفات گسترده در ادوار پیشین گرفته تا غیبت‌ها و تاخیرهای متمادی اعضای شورا و حالا هم در سقز دعاوی و اختلافات فکری ، لفظی و… روایت روتین این نهاد شده است.

در چند ماهه اخیر اخباری مربوط به رضایت دادن اعضای شورا به همدیگر در محاکم قضایی و آشتی‌کنان‌های سوری منتشر شد اما چیزی که برای جامعه محسوس است، انفعال این نهاد و عدم وجود عملکرد هدف‌دار و در مسیر پیشرفت برای شهر بوده است.

حالا که داد مردم درآمده این شورا ظاهرا با امضای صورتجلسه‌ای آنهم با قلم خوردگی و لاک گرفتگی و کپی برداری از نظرات همدیگر خود را خادم و پاسخگوی ملت و خاصتا اصحاب رسانه معرفی کرده‌اند و ظاهرا دعوت شهروندان از شورا برای جلسه پرسش و پاسخ را لبیک گفته‌اند. حال بماند خود این درخواستی بودن برای ئاگاپرس در جایگاه ابهام است.

انتظار می‌رود قبل هرچیز، فرماندار جدید سقز که به قاطعیت در تصمیم و مدیریت شهره است به مسائل شورا ورود کرده و قبل از به وجود آمدن نارضایتی های بیشتر سر و سامانی به شورای شهر دومین شهرستان استان بدهند.

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما بر روی سایت نمایش داده نمیشود