روحانی تدبیر به سقز ناامید خواهد آمد

شنیده‌ها و تکاپوی مسئولین شهرستانی، استانی و… خبر از سفر رییس جمهور به استان کوردستان و شهر سقز  در روز های اخیر را می‌دهند.

 

 
رییس جمهوری که این روزها سخت‌ترین ایام مسئولیت خود را در نظارت و مدیریت بحران چندین استان می‌گذراند با سفر به استان کوردستان باید هدف و دست‌آورد بزرگی برای این استان و مردمانش داشته باشد.

مهمان‌نوازی مردم کورد زبان زد خاص و عام است و یقینا رییس جمهور هم به مثابه یک میهمان بی‌بهره از این خصلت نمی‌ماند اما باید توجه داشت انجام هر عملی مستلزم وجود اسباب آن عمل است.

میهمان نوازی در این روزهای کوردستان کار سختی است، مردم یکیی از ثروتمندترین استان‌های کشور این روزها گاها از خرید یک کیلو‌ پیاز وامانده‌اند چه برسد مه آن‌را ضمیمه سفره ناهار هم بکنند.

جوانان جویای کار کردستان شاید شوق حضور در سخنرانی دکتر روحانی را ناخواسته با خواندن یک آگهی استخدام پاره‌وقت یا تکمیل بار و رفتن به دل جاده، فراموش کنند.

مرزنشینان سیف سقز شاید از ترس برچیدن کامل بازارچه و گذرگاه مرزی تعطیل شده با وعده های توخالی مسولین، جرات ترک محل و مراجعت به شهر را نداشته باشند.

کارگران اخراج شده‌ی کارگاه و کارخانه‌های محلی ورشکسته شده شاید این روز ها در شهر، استان و یاحتی کشور های همسایه با مشقتی بیشتر در جست‌وجو یا مشغول به کار هستند و کسب درآمد و سیرکردن شکم خانواده از حضور شخص اول کشور  با برخی وعده های بدون عمل برایشان مهم تر است.

درب امید به روی کردستان چندین سال است منتظر کلیدی است که قرار بود دکتر روحانی تا ۱۴۰۰ آنرا در خدمت مردم قرار دهند اما گویا این کلید قبل از زلزله کرمانشاه و سیل لرستان بحران زده ، ناامید و ناپدید شده است.

امیدواریم حضور دکتر روحانی در استان کوردستان همانند سفر قبلی دید و بازدیدی چند ساعته نباشند و ایشان حداقل احوال دومین شهر بزرگ استان کوردستان را که از بسیاری امکانات محروم است را از نزدیک ببینند.

امید است اگر درازای این سفر به شهرستان سقز هم رسید، حداقل فرجی برای تسویه بدهی های شهرداری ، پرداخت حقوق معوق رفتگران و دیگر کارگران ، افتتاح کارخانه سیگار، احداث فرودگاه، افتتاح بیمارستان و تکمیل دیگر پروژه‌های به تاریخ پیوسته این شهر حاصل شود تا شاید مرهمی بر دردهای بسیار مردم شهر سقز باشد.

امیدواریم سهم شهرستان سقز از اعتبارات سفز زییس جمهور به کوردستان سهمی عادلانه و کارشاز باشد.

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما بر روی سایت نمایش داده نمیشود