بومی گزینی اولویت مدیران کردستان نیست/سهم سقز در شهرستان هم وجود ندارد

در چند ماه‌اخیر اخباری در خصوص گزینه های متعدد برای تصدی پست مدیریت آموزش و پرورش سقز که همزمان معاونت مدیرکل هم هست به گوش میرسید که حساسیت خاصی را در بین فرهنگیان و شهروندان شهرستان سقز ایجاد کرده بود.

 

⁩در سالهای اخیر که این معاونت مدیریت کل در اختیار نیروهای سقزی بود انتظار میرفت با حمایت نماینده مردم سقز و بانه،فرماندار و دیگر مسؤلین بازهم شاهد حضور یکی از فرهنگیان یا دیگر سرمایه های انسانی بومی که لیاقت و شایستگی فراوانی دارند در این پست باشیم که متاسفانه این امر میسر نشد و این سمت به مدیری غیر بومی از پاوه رسید.

⁦فیروز عارفی که کاندیدای نمایندگی مجلس در حوزه مریوان و سروآباد بود از سوی مدیریت کل آموزش و پروش استان کردستان به ریاست آ.پ سقز منصوب گردید.

باید خاطر نشان کرد انتظارات از نماینده جدید سقز و بانه در مجلس که خود از فرهنگیان با سابقه نیز می باشد بسیار بیشتر از این ها بود. انتظار عمومی از جناب نماینده این بود که حداقل در حوزه آموزش و پرورش که خود شناخت کافی از آن دارند بسیار بیشتر باشد و در این راستا توجه به پرورش نیروی بومی را والا تر از هر هدف و برنامه دیگری بدانند.

تحریریه ئاگاپرس با رصد برنامه ها و وعده های کثیر انتخاباتی اقای رحیمی پیگیر تحقق آن ها خواهد بود چرا که مردم این دو شهرستان با امید به #عصر_جدید ( سەردەمی_نوێ ) به صندوق های رای لبیک گفتند.

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما بر روی سایت نمایش داده نمیشود