اوضاع نابسامان محلات حاشیه شهر سقز

با افزایش روز افزون مهاجرت به شهرها، نیاز به مسکن افزایش یافته و در نتیجه آن گسترش حاشیه‌نشینی را در پی دارد.شهرستان سقز نیز از این قضیه مستثنی نیست و در سالیان گذشته با افزایش حاشیه‌نشینی مواجه بوده‌ است.
اما آنچه در این میان مورد توجه بوده، عدم اختصاص امکانات اولیه رفاهی برای این مناطق است. محله‌‌های قوخ و بهارستان بالا (بویژه شهرک موکریان) دو نمونه بارز از این بی‌توجهی می‌باشد.

هرساله با نزدیک شدن به عید نوروز و آعاز سال نو، شهرداری سقز عملیات لکه‌گیری خیابان‌های اصلی را بصورت روتین و موقتی انجام می‌دهد، اما آنچه که بر همگان آشکار است غیر مفیدبودن این عملیات می‌باشد چرا که پس از مدتی دوباره خیابان‌ها به همان وضعیت قبل و چه بسا بدتر درمی‌آید.

مسئله‌ای که در این میان از دید شهرداری و شورای اسلامی شهر مورد غلفت واقع شده‌ است، کوچه ها و معابری هستند که در محله‌های مذکور حاشیه شهر (قوخ و بهارستان بالا) اوضاع اسفناک و حتی در حد یک روستای دورافتاده هم ندارند.

در چند روز اخیر و با بارش‌های شدید باران، تردد این مناطق سخت و برخی از از خانه‌های شهروندان را گل و لای گرفته است.

کاش شهرداری و شورای شهر سقز به جای توجه به نواحی مرکزی شهر، نیم نگاهی هم به این محله‌های حاشیه‌ای شهر می‌کرد.مسئولانی که در حین تبلیغات انتخاباتی و حتی در مسند مسئولیت بویژه از مردمان این مناطق به عنوان ولی نعمت خود نام می‌برند، بهتر بود به جای شعارهای عوام فریبانه، برای یک بار هم که شده خود را در مقام اجرا و قانونگذاری، خادم شهروندان بدانند.

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما بر روی سایت نمایش داده نمیشود