انجام مبارزه با آفات و علفهای هرز در سطح وسیعی از مزارع شهرستان سقز

مبارزه با آفات و علف های هرز یکی از عوامل موثر در کشاورزی مبتنی بر دانایی است، که علاوه بر افزایش تولید، باعث حفظ کیفیت تولیدات نیز می‌شود. و این امر نیز از روزهای آغازین سال جدید شروع می گردد.

محمد نافع علایی نیا معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز اعلام کرد:

محدودیت های اجتماعی اجتناب ناپذیری که از اواخر سال ۹۸ پدید آمد، بیم آن را ایجاد نمود که با کاستن از حضور کارشناسان و مروجان بخش کشاورزی در عرصه ها، و تاکیدات رودرروی آنان به بهره برداران، سطوح مبارزه را کاهش دهد، که این خلأ با جانفشانی کارشناسان و توسل جدی به روش‌های جایگزین، و هزینه کردن از سرمایه اجتماعی مکتسبه از خدمات سالیان گذشته کاملا پر شد، و کشاورزان شهرستان، تا این مقطع نسبت به مبارزه با سن مضر غلات در سطح حدود ۳۰ هزار هکتار، و مبارزه با علفهای هرز نیز در حدود ۳۰ هزار هکتار، با سفارش، تاکید، و راهنمایی کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی اقدام نموده اند.

به همین دلیل انتظار می رود که علاوه بر کاهش پوره سن در ماه های آینده، و راحت بودن مبارزه با آن، محصولات تولیدی به ویژه گندم نیز، که اساسی ترین محصول شهرستان می باشد، در صورت همراهی سایر عوامل و فاکتورهای موثر، از تولید کمی و کیفی مناسبی برخوردار باشد.

علایی نیا در ادامه افزود:
مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سقز از کشاورزان عزیز درخواست دارد که کماکان به اطلاع رسانی ها، و توصیه های کارشناسان بخش کشاورزی دقت نظر فرمایند، تا تولیدات آنها از کمیت و کیفیت مطلوب برخوردار باشد.

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما بر روی سایت نمایش داده نمیشود