آب شرب سقز از لحاظ بهداشتی سالم است

‍ ‌بعد از حواشی پیش‌آمده پیرامون سلامت آب شرب سقز و احتمال اپیدیمی در شهرستان ، مسئولین امر پای کار آمدند.

کامیل کریمیان، فرماندار ویژه سقز در گفت‌وگو با #ئاگاپرس ضمن تکذیب هرنوع آلودگی و مشکل بهداشتی در مورد آب شرب سقز گفت: باتوجه به بحران کم‌آبی در کشور نمی‌توان گفت آب شرب با کیفیت تمام در حد انتظار شهروندان در هیچ کجای کشور وجود دارد اما این بدان معنی نیست که آب شرب ما ناسالم و غیر بهداشتی است.

 

کریمیان با اشاره به ضعف برخی از زیر ساخت ها در حوزه آب افزود: علاوه بر بحران کم‌آبی، ضعف در زیرساخت ها و نیمه‌تمام ماندن پروژه‌ سدهای شهرستان گاها به این مشکلات دامن می‌زند که با هماهنگی های انجام شده و وعده‌ وزیر نیرو امید به حل این بحران در سه ماهه نخست سال آتی داریم.

رحیمی، نمایده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم در این راستا به ئاگاپرس گفت: کیفیت آب شرب در حد رضایت نیست اما در شرایط حاضر چنین مسئله‌ای دور از انتظار نیست. وی تاکید کرد: عزمی جدی در مدیران شهرستان، استان و کشور برای رفع محرومیت‌های شهرستانی‌ها سقز و بانه در جریان است، رحیمی افزود: در این راستا دستور ترک تشریفات برای جذب ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار با اولویت تصفیه خانه در سفر وزیر نیرو به کردستان صادر شده است که با پیگیری های مسئولین شهرستان و حمایت نمایندگان مردم این امر به زودی محقق خواهد شد.

🔸️معضل آب شرب موضوعی است که هر روز از نقطه‌ای در کشور خبرساز می‌شود و این مهم تلنگری برای مسئلین است تا قبل از تشدید مشکلات به فکر چاره باشند.

 

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما بر روی سایت نمایش داده نمیشود